ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Şöleni, büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları tarafından hazırlanan İmam Hatip Şöleni, büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. 
İmam Hatip Şöleni, büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

AK Parti Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, protokol üyeleri ve okul müdürleri ile birlikte çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Kur´an tilaveti ile başlayan gecede Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, TİMAV Başkanı Abdullah Ecevit ÖKSÜZ, Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ ve AK Parti Milletvekili Dr. Cahit BAĞCI birer konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ ve Milletvekili Cahit BAĞCI, İmam Hatip Okulları´nın dünü ve bugününe dair kıyaslamalar yaparak İmam Hatip Okulları´nın milletin gönlündeki kaybolmaz değerine, devletin de sahip çıkarak, İmam Hatip Okulları inşa etmeye başladığını bildirdiler.

Çorum´da oluşturulan en yüksek katılımlı koro olarak dikkat çeken dev ilahi korosunda 250 öğrenci görev aldı. İlahiler eşliğinde dönen semazenler, salona ayrı bir renk katarken, evlatlarıyla gurur duyan aileler, alkışlarıyla salonu adeta inletti.

Katıldığı Arapça şiir Okuma Yarışması´nda Dünya 2´nciliğine layık görülen Furkan MAZMAN ve “Asımın Nesli Okuyor” projesi sınavlarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. İlahiler ve şiirler ile devam eden gece Mustafa CİHAT konseri ile sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.