ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liseleri Arası “Arapça Yarışmaları” Final ve Ödül Töreni Buhara Kültür Merkezi’nde Yapıldı.

      Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün düzenliği ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” il finali 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. 
İmam Hatip Liseleri Arası “Arapça Yarışmaları”  Final ve Ödül Töreni Buhara Kültür Merkezi’nde Yapıldı.

      Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü Hayri YILDIRIM: “Arapça insana lütfedilmiş birçok dil arasından Kur’an-ın dili ve İslamın dili olarak özel bir yere sahip olmakla birlikte, İslam Kültür ve Medeniyetinin birikim dilidir. Bu nedenle Arapçaya daha bir ehemmiyet vermek gerekmektedir.” dedi.

      Daha sonra Arapça bilgi yarışması, Şiir okuma ve Metin canlandırma yarışmaları yapıldı.

      Arapça Bilgi yarışmasında:  Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi 7.Arapça Bilgi Yarışmaları Bölge Finalinde Çorum’u temsil hakkı kazandı.

      Arapça Şiir okuma yarışmasında; Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Muhammed Cihad PEKCAN birinci, İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Tarık BASKIN ikinci, Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yusuf SALE üçüncü oldu.

      Arapça Metin Canlandırma Yarışmasında; Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sena Nur GÜCÜN birinci, Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Grubu ikinci, Alaca kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Grubu üçüncü oldu.

      “7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması” ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK:

      “Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiye çapında organize edilen bir yarışmanın Çorum ayağında birlikteyiz. Diğer illerle birlikte biz de bu heyecanı yaşıyoruz. İmam Hatip neslini alkışlıyoruz. Öğrencilerimizden bizim, ülkemizin, ümmetin beklentisi çok fazla.  Eğitim bir gönül işi, sevda işi. “Yaratan Rabbinin adıyla Oku” emrine muhatap olan, onu hayata ikame etme adına İmam Hatip neslinin bu noktada anlamı daha büyük. Ona gönül veren velilerimiz, annelerimizi, babalarımızı da alkışlıyoruz. İmam Hatip neslinin yetişmesine canla başla çalışan, öğrencileri için gecesini gündüze katan kıymetli öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve her zaman yanımızda olan, destek veren sivil toplum kuruluşlarımızı da alkışlıyoruz.

      Yarışmalar öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri açısından önemli. Öğrencilerimiz buraya çıkma cesaretinde bulunmakla zaten birinci olmayı hak ediyor.  “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Hafızlık ve Ezan Okuma” ile “Hutbe Okuma” yarışmalarında olduğu gibi Arapça Bilgi yarışmasında da öğrencilerimizin hepsi buraya gelmiş olmakla temelden gönlümüzün birincisi olmuşlardır.  Sonuç ne olursa olsun ben bütün okullarımızı, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bütün yöneticilerimize ve her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

      Konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından yarışma birincilerine Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen birincilik madalyaları, birincilik plaketleri ve tüm yarışmacı öğrencilere “Katılım Belgesi”, onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerine “Teşekkür Belgeleri” ve hediyeleri verildi. Hatıra fotoğrafı çekimiyle yarışma programı sona erdi.

03-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-201603-04-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.