ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul ve Ortaokullar Arası “3.Dahi Beyinler Akıl Oyunları” Projesi Başladı.

Çorum il genelinde ki ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan “3.Dahi Beyinler Akıl Oyunları Projesi” Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde başladı.
İlkokul ve Ortaokullar Arası “3.Dahi Beyinler Akıl Oyunları” Projesi Başladı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL’ün katılımları ile açılışı yapılan 3.Dahi Beyinler Akıl Oyunları Projesi kapsamında; Ortaokul ve ilkokullardan toplam 473 öğrenci; Stranç,  Mangala, T-Angram, Rubiks Race, Akıllı Kareler, Becerikli Yapılar ve Q-Bitz alanlarında yarışacak.

      Akıl Oyunları turnuvaları açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; Eğitimin esas hedefinin öğrencilerin kötü alışkanlıklardan ve kötü davranışlardan korumak ve topluma faydalı birer birey olarak yetiştirmek olduğunu belirtti.

     Zekâ Oyunlarının eğitim argümanlarından biri olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  “zekâ oyunları sayesinde birey; bir şeyler öğrendikçe zekâsını, bilgi ve becerisini kullanarak kazanmaya başladıkça, kendine güveni artar. Yeteneklerini, bilgi ve zekâsını ölçme fırsatı bulur. Kendini ve sınırlarını tanır. Eksik yönlerini görür, geliştirmek için neler yapabileceği üzerinde düşünür. Kendi başına, büyüklerinden bağımsız bir şekilde karar vermeyi ve verdiği kararın sorumluluğunu üstlenmeyi öğrenir. Zeka oyunları yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden birey bu oyunları oynarken, dikkatini yoğunlaştırma, bir tek işe konsantre olma becerisi edinir. Kısacası zekâ oyunları Planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Olaylara ve durumlara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirilebileceğini gösterir. Kişiliği, karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir” dedi.

     Eğitim konusunda desteklerini esirgemeyen Çorum Belediyesine teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yarışmalara katılan 36 okuldan toplam 473 öğrenciye başarılar diledi.

      Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL ise yaptığı konuşmada; Belediye olarak sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı gereği özellikle eğitim alanında her türlü desteğe açık olduklarını, gelecek nesilleri yetiştirmenin özveriyle mümkün olabileceğini söyledi.

      Turnuvaların ödül töreni 17 Ocak Pazar günü saat:17.00’te Necip Fazıl KISAKÜREK Gençlik Merkezinde yapılacak.

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.