ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Öğrencilerimize Tatil Kitabı Hediyesi

Öğrencilerimizin yaz tatilini kitap okuyarak geçirmelerini teşvik etmek amacıyla ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan tatil kitapları düzenlenen törenle dağıtıldı. 
İlkokul Öğrencilerimize Tatil Kitabı Hediyesi

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan 13 bin 500 adet tatil kitabı İl merkezi ve köylerdeki ilkokullarda öğrenim gören 13 bin 500 öğrenciye dağıtıldı. İstiklal İlkokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu’nda gerçekleştirilen kitap dağıtım törenine Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL katıldılar.

Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Kadir SÖNGÜT, “Öğrencilere bedenen gelişmeleri için oyunu önerdiğimiz gibi zihnen de gelişimleri için okumalarını tavsiye ediyoruz. Tatilde bol bol kitap okumanın yanında en iyi şekilde vakit geçirmelerini öğütlüyoruz” diyerek her yıl olduğu gibi bu yılda tatil kitabı dağıtımı ile eğitime verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ ve ekibine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ ise altı yıldır öğrencilere ücretsiz tatil kitabı dağıttıklarını, bu sene dağıtılan kitaplarla birlikte yedi yılda 90 bin kitap hediye ettiklerini belirtti. Öğrencilerin yaz tatilinde oyun ve televizyon izlemenin yanında bol bol kitap okumaları tavsiyesinde de bulundu.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.