ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Düzenlenen Tören ve Programlarla Kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün Milli Eğitim Bakanlığımızdaki Toplantıları nedeniyle katılamadığı İlköğretim Haftası kutlama programı Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir SÖNGÜT’ün Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.
İlköğretim Haftası Düzenlenen Tören ve Programlarla Kutlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cem GENÇOĞLU, Emniyet Müdürü Murat KOLCU, Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı İbrahim KABAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımları ile Atatürk Anıtında gerçekleştirilen törenin ardından program İstiklal İlkokulunda devam etti.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İstiklal İlkokulu´nda düzenlenen törene, Vali  Vekili Sayın Adem SAÇAN, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki GÜL,  MEB Talim Terbiye Kurulu Üyesi Yrd.Doç.Dr. Cem GENÇOĞLU, Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir SÖNGÜT, bazı daire müdürleri, Maarif Müfettişleri Başkanı İbrahim KABAN, Milli Eğitim Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Okul idarecileri  ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Vedat Keskin’in açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir SÖNGÜT  il genelinde toplam 97 bin 280 öğrencinin ders başı yaptığını, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 7 bin 180 öğretmenin görev yapacağını kaydetti. 

Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir SÖNGÜT, velilere hitaben; öğrencilerimizin başarısında sizlerin maddi ve manevi desteği onları motive edecek ve başarılarını yükseltecektir, öğrencilere de; sizlerin başarısı sadece ilimizin değil, ülkemizin başarısı olacaktır diyerek yeni öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile ailelerine sağlıklı, mutlu, başarı dolu günler getirmesini diliyorum dedi.

İstiklal İlkokulunda düzenlenen programa katılan Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Sayın Yrd. Doç.Dr.Cem GENÇOĞLU bir konuşma yaptı. Sayın GENÇOĞLU konuşmasında; Eğitimde rekabet kültürü yerine işbirliği kültürünü, şekilcilik yerine estetiğe önem verdiklerini vurguladı. Çorum Valiliğimizin aldığı karar neticesinde tüm okullarda, birinci sınıf öğrencilerinin, öğretmenlerinin kura ile belirlenmesinin takdire değer bir yaklaşım olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Cem GENÇOĞLU, uygulamada imzası bulunan tüm iderecileri  tebrik etti.

Vali Vekilimiz Sayın Adem SAÇAN, törende yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını temenni ederek öğrenci ve öğretmenler için sorunlardan uzak, başarılı bir dönemin başlangıcı olmasını diledi. Bu yıl özellikle birinci sınıfa başlayan öğrencilerin kura yöntemiyle öğretmenlerin ve sınıfların belirlendiğini, bu durumunda başarısızlıkları ortadan kaldırılması yönünde önemli uygulama olduğunu belirtti.

İl genelinde yaklaşık 98 bin öğrencinin ders başı yaptığını ifade eden Sayın Adem SAÇAN, "Uzun bir tatil dönemi geride kaldı. Okullar kapanırken sizleri ailelerinize emanet etmiştik. Onlar da yeniden sizleri öğretmenlerinize emanet ediyor. Çocuğu öğretmen olan bir baba olarak tüm öğretmenlerimize, öğrenci ve idarecilerimize başarılı bir yıl diliyorum" diye konuştu.

Öğrenciler tarafından şiirler okundu, ardından Vali Vekili Sayın Adem SAÇAN ve davetliler sınıfları ziyaret ederek öğrencilere kitaplarını dağıtıp bir süre sohbet ettiler, öğrenciler ve öğretmenlere tekrar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundular.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.