ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri İçin e-Sınav Uygulaması Yapılıyor

İlimizde Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri İçin e-Sınav Uygulaması Yapılıyor

     e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursiyerleri Sınavı (MTSKS), sürücü kursiyerlerine yönelik, teorik ve uygulama sınavlarını kapsamaktadır.  e-Sınav uygulaması  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde, belirlenen tarih ve saatlerde “Özel MTSK Modülü” üzerinden yapılan başvurular dikkate alınarak yapılmaktadır.

     e-Sınav merkezinde hafta içi mesai saatleri dışında 2 oturum, hafta sonu 6 şar oturum şeklinde, toplamda haftada 22 oturum Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri  e-sınav uygulaması yapılabilmektedir. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavlarının yapılacağı e-sınav merkezinde ilerleyen zamanlarda Açıköğretim Kurumları Sınavları da yapılabilecektir.

     e-Sınav merkezinde dokunmatik bilgisayarlarla yapılan sınavda aynı anda 30 kursiyer sınava girebilmektedir.  Adaylar sınav sonuçlarını sınav bitiminde salon dışında bulunan Kioks Sonuç Cihazından anında öğrenebilmektedirler. e-Sınav uygulamaları ile adayların yazılı sınav için 2 ay kadar olan bekleme süresi ortadan kalkmıştır. Aynı zamanda sınav evrakı basılmasını ve sevkiyat sürecini  ortadan kaldırdığı için  maliyeti düşürecektir. Ayrıca çevreci bir sınav olarak da nitelendirebiliriz.

     İlimizde e-sınav uygulaması Yeniyol Mahallesi Gazi Cad. No:42 Kat:6 adresinde (Çorum Halk Eğitim  Merkezi ASO Binası) yapılmaktadır.

29-06-201829-06-201829-06-201829-06-201829-06-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.