ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Görev Yapan Rehber Öğretmenlerimiz İçin “Tercih Danışmanlığı Semineri” Düzenlendi

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İstanbul Gelişim Üniversitesi arasında düzenlenen “Tercih Danışmanlığı Semineri” Anitta Otelde başladı. 
İlimizde Görev Yapan Rehber Öğretmenlerimiz İçin “Tercih Danışmanlığı Semineri” Düzenlendi

     İstanbul Gelişim Üniversitesi akademisyenlerinin konuşmacı olarak katıldıkları seminere il merkezinde görev yapan 67 öğretmen ile ilçelerde görev yapan rehber öğretmenler katılıyor.

     Yeni gelişmelerin takip edilmesi ve ortak dilin kullanılarak üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin daha bilinçli tercihler yapabilmeleri amaçlanan seminerde; YGS, LYS, OBP, sınavsız geçişin kaldırılması-değişiklikler, okul birincileri kontenjanı, bölüm inceleme, klavuz inceleme,  tercih nasıl yapılır, yatay geçiş, dikey geçiş, çift anadal ve yan dal gibi başlıklar ele alınıyor.

     Seminerin açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: Daha önce başlattığımız üniversites tanıtım günleri sürecinin devamı olarak çalışmalarımız devam ediyor.  Geleceği görebilmek, meslekleri tanımak, daha bilinçli tercih yapmaları, öğrencilerimizi iyi tanımak ve yönlendirmek için bizlere büyük sorumluluk düşüyor. Aksi halde yanlış tercihler sonucu pek çok öğrencimiz mağdur olabiliyor. Öğrencilerimiz için kendi çocuğumuzdan fazlasını istemeliyiz. TEOG ve YGS-LYS sınavlarında iyi durumdayız. İstikrarlı bir şekilde başarımız artarak devam ediyor. İnşallah bu seminerlere devam edeceğiz. Burada  sizlerle buluşan Gelişim Üniversitesi Akademisyenlerimize ve siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. 

     15.05.2017 Pazartesi Günü 09.00’da başlayan seminer, 16.00’ya kadar dört oturum şeklinde devam edecek.

15-05-201715-05-201715-05-201715-05-201715-05-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.