ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Genelinde 997 Depremzede Öğrenci Eğitime Başladı

İlimiz Genelinde 997 Depremzede Öğrenci Eğitime Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, depremden etkilenen 11 ildeki okullarda eğitim görmekte olan öğrencilerin istedikleri illerdeki okullara nakledeceklerini duyurmuştu. Afet bölgesinden gelen 997 öğrencinin ilimizdeki okullara nakli yapıldı.

Çorum genelindeki okullara nakli yapılan öğrencilerle ilgili olarak paylaşımda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah KODEK şöyle dedi:

"Deprem bölgesinden gelerek ilimize yerleştirilen ailelerimizin okul çağındaki çocuklarının okullarından uzak kalmamaları için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz. En son verilere göre; 85 okulöncesi, 409 ilkokul, 330 ortaokul ve 173 liselerde olmak üzere 997 depremzede öğrencimiz ilimizin çeşitli okullarında eğitim öğretime başladı. 689 öğrencimiz il merkezinde, 308 öğrencimiz ise ilçelerimizde öğrenim görüyor.

Okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz ve okul aile birliklerimiz depremzede öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirleri alıyorlar. Bir tek masum gülücük için canla başla çalışıyoruz. Öğrencilerimize gereken tüm desteği bu süreç içerisinde sağlayacağız. Acımız ne kadar büyük olursa olsun bu büyük deprem felaketin yaralarını, milletimiz ile birlikte dayanışma içerisinde saracağız." dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.