ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Yüz Yüze Eğitimi Koordine ve Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Yüz Yüze Eğitimi Koordine ve Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI başkanlığında Boğazkale' de İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıda yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan ikinci aşamanın uygulama programının koordine ve planlama konuları görüşüldü.

Yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın başlaması ile okullarımızın öğrencilerine kavuşacağını belirten SARI "Amacımız tüm öğrencilerimizi okullarına sağlıklı ve güvenle kavuşturabilmek. Bu amaç doğrultusunda ilimizdeki tüm okullarda hijyen ve sosyal mesafe standartları büyük bir titizlikle uygulanacak ve sürekli denetim hainde olacak.

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Lise 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacak. 

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak. 

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak"  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin hazırlık süreçleriyle soru ve görüş alışverişlerinin ardından, İL MEM SARI tüm müdürlere teşekkür edip, başarılar dileyerek son buldu.

09-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.