ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Uzaktan Eğitim Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Uzaktan Eğitim Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile 23 Kasımda başlayan uzaktan eğitimin planlanması ve değerlendirilmesi kapsamında zoom üzerinden toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda; Uzaktan eğitim faaliyetlerinin planlanması, EBA' da yapılan değişiklikler, kurumlara girerken HES kodu uygulaması, ek ders, DYK, İYEP kursları ve izinler gibi birçok konunun değerlendirilmesi yapıldı.

Koronavirüs salgını ile yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar devam edilmeyeceğini belirten SARI, sadece okul öncesi ve özel eğitim okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitime devam ettiğini, diğer sınıfların ise EBA da uzaktan eğitim ile devam edeceklerinin altını çizdi. Bu bağlamda ilimizde tüm okulların uzaktan eğitim faaliyetlerinin planlanması ve yürütülmesinde öncelikli olarak okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düştüğünü hatırlatarak" Uzaktan eğitime daha büyük bir hazırlık yaptık, daha çok tecrübe edindik, İnşallah alnımızın akı ile bu durumu da atlatacağız.  Özellikle dezavantajlı bölgelerde okuyan öğrencilerimizin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri için EBA destek noktalarının, bu ihtiyaçları gidermeleri ve gereken tüm tedbirleri almalarını istiyorum." dedi.

İL MEM SARI, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak, çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıya son verildi.

23-11-202023-11-202023-11-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.