ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle MTSK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle MTSK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İL MEM SARI başkanlığında Alaca, Sungurlu, Bayat, İskilip, Kargı ve Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımları ile ilçelerimizde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Sınavı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantıda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenlik Strateji Belgesi ve Trafik Güvenliği (2021-2023) Eylem Planı hakkında ilçe milli eğitim müdürlerimize bilgilendirmelerde bulunuldu.

Trafikteki can kayıplarının ve ciddi yaralanmaların azaltılması için sürücü eğitimlerinin büyük önem taşıdığını belirten İL MEM SARI, " Hayatımızın her alanında yer alan karayolu ulaşımının sağlıklı ve güvenli sağlanması için bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. TÜİK tarafından açıklanan istatistiklere bakacak olursak %90 civarında sürücü kusurlarının, trafik kazalarının sebeplerini oluşturduğunu görüyoruz. Bizler de, sınavlarda ehliyet almayı hak eden ile hak etmeyen sürücü adayını adaletli ve doğru bir şekilde belirlemeliyiz. Trafikteki her canın hayatının sorumluluğu hepimizin omuzlarında yer alıyor. Hepimiz bu sorumluluğu en büyük düsturumuz haline getirerek, trafikteki kazaları en aza indirmek için çalışmalıyız" dedi.

SARI, hafta sonu gerçekleşecek olan MTSK sınavlarında görevli olan ilçe milli eğitim müdürlerimize ve personelimize hassasiyetleri için teşekkür ederek başarılar diledi.

19-02-202119-02-202119-02-202119-02-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.