ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Abdullah KODEK' in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Abdullah KODEK' in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Kıymetli Çocuklarımız,

101 sene önce bugün 23 Nisan 1920' de Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları TBMM'yi Ulus'ta Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kıldıkları Cuma Namazı sonrası dualarla açtılar.

Türk Milletinin temsil yeri olan TBMM 'nin açıldığı bu kutlu günü de, Milli Egemenlik Bayramı olarak ilan ettiler. Bu milletin, çocuklarla yüceleceğini bilerek, bugünü siz çocuklarımıza da hediye etmişlerdir. Bu sebeple 23 Nisanı hep birlikte Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak her yıl coşkuyla ve gururla kutlamaktayız.

Geleceğimiz, değerli yavrularımız,

Devletimiz ve milletimiz bugün 101 yıl öncesine göre çok daha güçlüdür, kuvvetlidir. Sizler sayesinde bundan yıllar sonra da bugünkünden daha güçlü ve kuvvetli olacaktır. Her biriniz, zekânızla, yeteneğinizle, iman gücünüzle, atalarımızın bize bıraktığı, bizim de sizlere bırakacağımız bu şanlı emaneti bizden çok daha ileri taşıyacaksınız. Unutmayın ki, muhtaç olduğunuz kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bu topraklarda kıyamete kadar şanlı bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması duası ile hepinizi sevgiyle, muhabbetle kucaklıyor, umutla bakan gözlerinizden öpüyorum. Bayramınız kutlu olsun.

 

 

Abdullah KODEK

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.