ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK´ün Yarı Yıl Tatil Mesajı.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı, ilimiz genelinde okul öncesinde 6 bin 701, ilkokulda 29 bin 991, ortaokulda 30 bin 761, ortaöğretimde 28 bin 924 ve özel eğitimde 274 olmak üzere toplam 96 bin 651 öğrencimiz karne alacaktır. Yine öğretim yılının I. döneminde 6 bin 49 öğretmen görev yapmıştır. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK´ün Yarı Yıl Tatil Mesajı.

            Kıymetli Veliler;

En değerli varlığımız sevgili çocuklarımızı, sadece karnelerinde yer alan notlarla değerlendirmeyelim. Çocuklarımızın karnelerindeki notlar onların nasıl biri olduğunun değil, okuldaki dersleri ne kadar öğrendiğinin göstergesidir. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmayalım. Eğitimde başarı için çocuğu doğru tanıma ve onun özellikleriyle uyumlu eğitime yönlendirme karne başarısı kadar önem taşımaktadır.

Sevgili öğrenciler;

2 hafta sürecek yarıyıl tatilinde dinlenirken, aynı zamanda kitap okumayı da ihmal etmeyin. Bu tatil dönemi, geçen dönemin bir değerlendirmesini yapmak, varsa kendinizi eksik bulduğunuz derslerinizde konu tekrarı yapmak için iyi bir fırsattır.

Bu vesileyle, ilimiz genelinde başarılı bir eğitim öğretim döneminin tamamlanmasında emeği geçen başta Sayın Valimiz Ahmet KARA olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma, büyük bir fedakârlıklarla çocuklarımızı yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum.

                                                                                               

                                                                                                Seyit Ali BÜYÜK

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.