ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI'nın Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI'nın Mesajı

       Sevgili Meslektaşlarım, Öğrencilerim ve Velilerimiz, 

       Milli Eğitim Bakanlığının 25.11.2019 tarih ve 23283644  sayılı Makam onayı ile görevlendirildiğim Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 11.12.2019 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım.

       Köklü tarihi ve zengin kültürü ile uygarlık tarihinde önemli yeri olan Çorum şehrimizde eğitimin bir parçası olarak görev yapacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duymaktayım.

     Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, değerlerimize saygılı, kültürümüze duyarlı, yenilikçi, çözüm odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacak,  eğitim ortamını bir ekosistem olarak görüp eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getireceğiz.   Yeteneği ahlaki değerlerle bütünleşen  çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetişen mutlu çocuklarımız güçlü Türkiye'nin en büyük kazancı olacaktır. 

     Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için elinden gelen tüm gayreti ve özveriyi gösteren değerli meslektaşlarım;  Sizler dürüst, ilkeli, çalışkan, onurlu, inançlı ve kültürlere saygılı, doğru ile yanlışı ayırabilen, kendisini, ülkesine ve milletine adayan bir yeni nesil yetiştirmek üzere bu mukaddes vazifeyi yapmaktasınız. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz hep sizin güzel kelamlarınızı şiar edinecek, maharetli ellerinizle yetişecektir. Öğrencilerimizin gözlerindeki ışık rehberimiz, moral ve motivasyon kaynağımız olacaktır. Bizler hep birlikte azim ve şevkle bu güzel şehrimizin eğitim kalitesini yükseltmek için çabalayacak, birlikte güzel işlere imza atacağız. Unutulmamalıdır ki geleceğimiz bizim ellerimizde şekillenecektir.

    Bu görevi bizlere uygun gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof.Dr.Ziya SELÇUK'a, Milletvekillerimize,  bugüne kadar ilimizde görev yapan İl Müdürlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

      Bu duygu ve düşüncelerle il ve ilçelerdeki tüm mesai arkadaşlarıma, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 

 

                                                                                                          Yakup SARI

                                                                                              Çorum İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.