ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, ilimiz merkezde görev yapan okul müdürlerimizle bir araya geldi.         

          Gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, “2023 Eğitim Vizyonu” kapsamında yapılan çalışmalara değinerek, Vizyon Belgesinde belirlenen hedeflere yönelik yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

        Yaptığı genel değerlendirmede: “Akıl ve gönül ışığında okul profili değerlendirme sistemi ile kendini geliştiren okullar hedefleyeceğiz, bu bağlamda, bir okulu kalkındırma değil, tüm okullarımızın başarı ve imkân farklılıklarını ortadan kaldırma çabasında olacağız. Eğitim her alanda devam ediyor, burada en önemli kaynağımız insandır. Okullarımızda yeni yaşam alanları inşa edip, tasarım ve beceri atölyelerimizde öğrencilerimizin becerilerine yönelik çalışmalarla, her çocuğun farklı olduğunu ve her bireyin farklı öğrendiğini unutmadan çalışıp, meşaleyi tutan siz eğitim liderleri ve fedakâr öğretmenlerimizin motivasyonunu en yüksek seviyede tutarak, aynı hedef uğrunda tek yürek olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. 

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN: “Sadece akademik başarıyı hedefleyen, başarı çıtasını sınav performansı ile sınırlayan bir eğitim sisteminin tek kanatlı bir kuşu uçurmaya çalışmaktan farkı yoktur. Bizler eğitim öğretim faaliyetlerimizi planlarken ve hedeflerimize odaklanırken çocuklarımızın yüksek insani ve ahlaki değerleri benimsemeleri, davranış haline getirmeleri için de gerekli çabayı sarf etmek zorundayız. İlimizdeki tarihi ve kültürel varlıklarımız ile sanayi kuruluşlarımız okul dışı öğrenme ortamları olarak   değerlendirilecektir. Eğitimin üretim ve istihdamla bağlantısı düşünüldüğünde, güçlü bir ekonominin kaliteli ve nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak için sorumluluğun bize ait olduğunu unutmadan çalışacağız. Ülkemizin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümesi için ödevimizi eksiksiz olarak yerine getireceğiz.” dedi.  

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, başarı dilekleri ile toplantıyı sonlandırdı.

 

19-03-201919-03-201919-03-2019

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.