ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN Görevine Başladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN Görevine Başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yahya ÇOBAN 1973 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde, Eğitim Yönetimi, Teftiş, Planlama ve Ekonomisi alanında tamamladı. Öğretmenlik mesleğine 1996 yılında İstanbul’da başladı. İstanbul ve Çorum’da çeşitli okullarda öğretmenlik, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ordu İli Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017-2019 yılları arasında  Çorum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü görevinde bulundu. 

25.02.2019 tarihi itibariyle Çorum İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başlayan Yahya ÇOBAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.