ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK´ün Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK´ün Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Meslektaşlarım,  Değerli Veliler,

2016-2017 eğitim öğretim yılını tamamladığımız bugün ilimizde 93.935 öğrencimiz için yaz tatili başlayacak. 6.655 öğretmenimiz için ise yaz tatili, yılsonu seminer dönemi tamamlandıktan sonra başlayacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Karneleriniz bir başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karnelerinizi yıl boyunca sarf ettiğiniz emeğin, gayretin, çalışmaların bir yansıması olarak göreceğiniz gibi geleceğinize yön vermesi gereken bir kılavuz olarak da görebilirsiniz. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Ayrıca tatilinizin bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamladığınız, kitap okuduğunuz, faydalı bilgiler edindiğiniz bir zaman dilimi olmasını diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğrencilerimizi yetiştirmek için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli Anne ve Babalar,

Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Önemli olan güzel ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Ahlak bilinci yerinde olan bir öğrencinin hayatta başarısız olması düşünülemez.                                                                                                                                       Bu vesileyle, Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah içinde bulunduğumuz bu mübarek günlerde sizlere zihin açıklığı versin.

 

                                                                                                         

   Seyit Ali BÜYÜK

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.