ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK´ün 10 Kasım Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK´ün 10 Kasım  Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. yılında saygı ve rahmetle yad ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi ortak bir şuur etrafında birleştirerek,    1919 da Samsun´da başlattığı istiklal mücadelesini,  1923 te Ankara´da Cumhuriyet ile taçlandırdı. Türk’ün gücünü, inancını, vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık mücadelesini tüm dünyaya duyurdu. Gücünü milletine olan inancı ve güveninden alan Atatürk yeni bir başlangıçtır. Bizleri bekleyen en önemli görev bu başlangıcı sürdürmektir.

Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkarak, doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti  sonsuza kadar koruyarak, geliştirmek için yılmadan çalışacağız.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum.

Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                             Seyit Ali BÜYÜK

                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.