ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde İncelemelerde Bulundu

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde yaptığı ziyarette, öğretmen ve öğrencilerle görüşerek yöneticilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde İncelemelerde Bulundu

     Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “6764 sayılı kanunla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü kapsamına alınan  Merkezimize çırak öğrenci gönderen işletmelere Bakanlar Kurulu kararıyla 1 yıl boyunca çalışan sayısı 20 den az olan işletmelere aylık 280 TL, çalışan sayısı 20 den fazla olan işletmelere 140 TL teşvik ödenmektedir.

     Sanayinin üretim gücünü artırmak ve kalifiye eleman yetiştirmek üzere 1983 eğitim öğretim yılında çıraklık eğitimine başlayan Mesleki Eğitim Merkezinde,  132 meslek dalında kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgesi vermek için eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.” dedi.

     Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi hizmet binasında; 11 derslik, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, Ahşap teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme, Güzellik ve Saç Bakımı, Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölyeleri bulunmaktadır.

     09.12.2016 tarih ve 6764 sayılı kanun kapsamında Mesleki Eğitim Merkezleri zorunlu eğitim kapsamına alınmış olup 4 yıllık eğitim sonunda mezun olan öğrenciler Ustalık Belgesi almaktadır. Aynı zamanda Açık Öğretim Lisesinden kredilerini tamamlamaları durumunda meslek lisesi diploması sahibi olabilmektedirler.

14-03-2017
14-03-2017
14-03-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.