ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Okul Müdürleri ile Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Okul Müdürleri ile Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yaptı

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK okul müdürleri ile yaptığı  yıl sonu değerlendirme toplantısında fedakarlıkla  başarılara birlikte imza attıkları belirterek: “Biz büyük bir aileyiz.” dedi.

      Konuşmasının devamında önemli ölçüde sorunsuz ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerini  ifade eden  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK : “Ailelerin, milletimizin beklentileri var. Öğretmenlik ulvi ve yüce bir meslek.  Yıllar sonra öğrencilerimizle karşılaştığımızda onların başarı hikayelerini dinlemek bizim yorgunluğumuzu unutturuyor.  

    Okullarımız yoğun bir çalışma sonunda fiziki olarak iyi duruma geldi. Okullarımızda öğrenci sayılarını aşağıya çekmeyi hedefledik. Çoğunlukla buna ulaştık.  Bu imkanları  gören gözler olarak koruma konusunda sizlere görev düşüyor.

    İnşallah normal öğretime geçtiğimiz zaman başarı daha iyi olacak. Sorunlar azalacak, disiplin olayları azalacak. Öğrenciyi, veliyi daha iyi tanır hale geleceğiz.

     Öğrenci ve öğretmenleri  kura ile belirlemeye devam edeceğiz. Bu uygulama ile başarının arttığını görüyoruz.  Akran öğrenmesi önemli bir öğrenme yöntemidir.

     TÜBİTAK projelerinde altın yılımızı yaşadık. Bu sene 111 proje uygulandı. Seneye daha da artmasını istiyorum.  İl milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği başvurumuz kabul edildi.

     eTwinning projelerimiz yoğun olarak devam ediyor. Robotik şenliği düzenledik. Öğrenci ve öğretmenlerimize imkan verilince neler yapabileceğini gördük. Bilgisayarda oyun oynayan değil program yapan öğrencilerimiz oldu.  Böylece öğrencilerimizin hem sosyalleşmesini hem de teknoloji ile içi içe olmasını istiyoruz.

     Sosyal etkinliklerimizi artırdık. Okullarımızda tüm öğrencilerimiz sosyal, kültürel ve sportif bir faaliyet içerisindeler. Bu konuda desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

     Anadolu Mektebi ile başladığımız okuma faaliyetine Çorum Okuyor Projesi ile devam ettik.

     Tatilde okullarımızı önümüzdeki yıla hazırlanması için gerekeni yapacağınıza inanıyorum. Güvenli okul çalışmalarına gösterdiğiniz gayret ve fedakarlıktan dolayı  hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK toplantı sonunda okul müdürlerinin bayramını tebrik etti.

18-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.