ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Mecitözü’nde Eğitim Çalışmalarını Yerinde Değerlendirdi.

      Çorum da Eğitimin Kalitesini Artırma Programı kapsamında daha önce Kargı ve Osmancık ilçelerimizde de yapılan eğitim süreçlerini inceleme ve değerlendirme toplantılarına 04 Eylül 2016 Pazar günü Mecitözü’nde devam edildi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Mecitözü’nde Eğitim Çalışmalarını Yerinde Değerlendirdi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yahya ÇOBAN ve Şube Müdürlerimizden oluşan heyet gruplara ayrılarak Mecitözü’nde ki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı öncesi durumlarını yerinde inceleyip değerlendirmelerde bulundular. Ayrıca yapımı devam etmekte olan İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi inşaatı gezildi.

      Okullardaki incelemelerin ardından Mecitözü Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya, İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet DEMİRCİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yahya ÇOBAN,  İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İrfan DOĞRU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldılar.

      Kaymakam Sayın Ahmet DEMİRCİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e Mecitözü ilçesinde yaptıkları bu çalışmadan dolayı teşekkürlerini iletti. Kendisinin ilçedeki okulları sık sık ziyaret ettiğini ve okul müdürlerinin taleplerini önemsediğini, Mecitözü’nün eğitim alanında daha iyi bir seviyeye yükseltmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.

      Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz gezdiği okullarda ki tespitleri ve hazırladıkları raporları değerlendirmeye sundular. Daha sonra okul müdürleri yaptıkları çalışmaları ve  sorunlarını paylaştılar.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, yaptığı konuşmada: “Öncelikle Sayın Kaymakamımız da burada bizimle bu toplantıda bulunduğu için kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz de bu toplantıları önemsiyor. Farkındalık oluşturmak, tecrübe paylaşımı ve bir aile olduğumuzu hissettirmek için buradayız. Birbirimizden güç alarak Çorum için, Mecitözü için en iyisi yapmaya çalışıyoruz.

      Okullarımızın tüm mekanları evimiz gibi tertemiz olsun. Hijyene önem verelim. Okullarımızda engelliler için tüm donatılarımız tertemiz ve kullanıma hazır halde bulunsun. Engelliler için araç park yeri belirleyelim ve engelliler için hazır tutalım. Fazla olan malzemelerimizi diğer okullarımızla paylaşalım.

      Bizim için bütün öğrencilerimiz önemlidir. Feda edecek hiçbir öğrencimiz yok. Öğrencilerimizi hiçbir şekilde ayrım yapmadan vatanını, milletini, dinini, ailesini seven bireyler olarak yetiştirmeye çalışacağız. TEOG başarımızı daha yukarı taşımalıyız. Bu konu da siz okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok iş düşüyor. Öğretmen kendini sevdirirse dersin başarısı artar. Sınıflarımızı oluştururken kura çekerek daha adaletli dağıtım yapmış oluruz. Böylece akran öğrenmesiyle öğrenciler daha başarılı oluyorlar. Çocukları motive etmemiz gerekiyor. Bir sorun varsa önce kendimize sormalıyız. Gün fedakârlık günüdür. Bugünden daha iyi olmak için daha çok çalışmalıyız. Öğrencilerimizi kendi çocuklarımız bilerek işimizin gereğini yapacağız, şikâyetçi olmak yerine çözüm üreteceğiz.” dedi.

      Toplantının sonunda okul müdürlerinin görüş ve taleplerini değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, toplantıya katılan başta Kaymakam Ahmet DEMİRCİ’ye, ilçe yöneticilerine ve okul müdürlerine teşekkür ederek başarılar diledi.

05-09-201605-09-201605-09-201605-09-201605-09-201605-09-201605-09-201605-09-2016

05-09-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.