ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98'inci yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bu bayram öyle bir bayram ki, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında koruyacağını, imanından ve ecdadından aldığı cesaret ve fedakârlığın tüm dünyaya ilanıdır.

Tarih boyunca sahip olduğumuz coğrafya da nice badireler atlattık. Bu badireler bizi daha da güçlendirerek, bir birimize kenetlenmemize vesile olmuştur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize emaneti olan cennet vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğünü korumak yegâne amacımızdır. Milli mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek, gelecek nesillere gurur duyacakları bir ülke bırakmak ve tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun bir gereğidir.

Bu duygularla, bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatan uğruna hiç düşünmeden canını veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

 

Abdullah KODEK

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.