ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Geleceğimiz, Değerli Yavrularımız;

Sizler yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır kılacaksınız.  Bunun için unutmamanız gerekenler var. Dürüst olmayı, çalışkan olmayı, vatan sevgisini, bayrak sevgisini, barışı, kardeşliği, birlik olmayı, beraber yaşamayı, onurlu olmayı bileceksiniz. Kurtuluş savaşını nedir bileceksiniz. Çanakkale'yi, Seyit Onbaşıyı, Dumlupınar'ı, Büyük Taarruzu bileceksiniz. 19 Mayıs ne demek, Samsun ne demek bileceksiniz. Erzurum, Amasya, Sivas'ı bileceksiniz. 29 Ekim, 23 Nisan nedir bileceksiniz. Bileceksiniz ki geleceğe yön vereceksiniz.

Sizler çalışkanlığınızla, başarılarınızla, heyecanınızla ülkemiz çok daha ileri taşıyacaksınız. Yaşamınız boyunca heyecanınız asla bitmesin. Hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın. Unutmayın sizler, tarihi şanlı zaferlerle dolu büyük bir milletin evlatlarısınız. Sizler, yarının büyükleri, cennet vatanımızın geleceği, milletimizin en değerli varlığısınız. Sizler, anne babalarınızla bizlerin gözbebeğisiniz. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Sevgili Çocuklar;

Bu topraklarda kıyamete kadar şanlı bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması duası ile hepinizi sevgiyle, muhabbetle kucaklıyor, umutla bakan gözlerinizden öpüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, İstikbal Harbimizin Başkomutanı, Gazi Meclisimizin İlk Başkanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi şükranla, minnetle anıyorum. Bayramınız kutlu olsun.

 

Abdullah Kodek

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.