ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği hayati bir dönemde açılan Büyük Millet Meclisimiz, istikbal mücadelemizin ve bağımsızlığa giden yolun öncüsü olmuştur.   

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur. Ülkemiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine emin adımlarla ulaşacaktır.

En değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı değişimin gücü, başarının anahtarı olarak görüyor, bütün imkânlarımızı onlar için seferber ediyoruz. Bizler biliyoruz ki sorumluluklarının bilincinde, vatanını ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen bir nesil yetişmektedir. Bu bizim en büyük övünç kaynağımızdır. Çünkü yeni fikirlere açık, üretken, çalışkan, demokrasiye, bilime ve milli değerlerine bağlı olarak yetişen her nesil ülkemizi medeniyet yarışında daha da ileriye götürecektir.

23 Nisan 1920, hepimiz için büyük bir gurur günüdür.

23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız, gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir.

Bu anlamlı, onurlu, gururlu günümüz vesilesiyle, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını canıgönülden kutluyorum.

 

Abdullah KODEK

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.