ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Münasebetiyle Mesaj Yayımladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Münasebetiyle Mesaj Yayımladı

Atatürk hayatını ülkesine ve milletine adamış, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen milletinden aldığı güç ve destekle, bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Atatürk'ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve Cumhuriyetimizin  kazanımlarını korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak için göstereceğimiz çaba ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.

Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nde bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın adı duyulmamış kahramanlara, vatanı için canını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimize borçluyuz.

İstiklal Savaşı'mızın başkomutanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 83. yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

 

Abdullah KODEK

İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.