ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Çorum’a Bilim ve İnovasyon Merkezi

     Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği  “Robotik Mekatronik, Sanayi Uygulamaları Atölyeleri ve Binası Kuruluş Ön Fizibilite Raporu” proje protokolü imzalandı. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Çorum’a Bilim ve İnovasyon Merkezi

     Protokol imza töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Bizler farklı bakış açıları, yeni yaklaşımlar geliştirerek, bugünün dünden daha iyi olması için çalışıyoruz. Bu proje ile öğrencilerimizin teknolojiyi tanıması, Robotik yazılım ve donanım, sensor kullanımı, CNC programlama, PİC programlama, açık kaynak kodlu robotik yazılımlar, android yazılım, internet ile nesnelerin haberleşmesi vb. gelişmiş eğitimleri alarak bölgesel teknolojik gelişmeye katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Nitelikli bir eğitim alanı ile ülke çapında iyi uygulama örneği oluşturmak, ülke ekonomisi ve gelişmişliğine destek vererek,  2023 hedeflerini yakalama sürecinde, bu proje ilimize çok büyük katkılar sağlayacaktır.” dedi.

     OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN de: “İmzalanan bu protokol, hayata geçirilecek olan büyük projenin altlığıdır. Daha sonra gerçekleştirilecek  proje ile büyük bir yatırım yapılmış olacak. Gençlerimizin günümüz teknolojileri ile daha yakından tanışmaları sağlanmış olacaktır.  Proje Çorum’a hayırlı olsun. Başarılar diliyorum.” dedi.

16-01-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.