ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Maker Eğitmen Eğitimi” Projesi OKA Tarafından Kabul Edildi

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Maker Eğitmen Eğitimi” Projesi OKA Tarafından Kabul Edildi

    “Maker Eğitmen Eğitimi” projesinin protokolü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve OKA İl Koordinatörü Sayın Özden Özgür YALÇIN tarafından imzalandı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK protokol imza töreninde yaptığı açıklamada: “21. yüzyılın gençleri endüstri devriminin temellerini atıyor. Maker hareketi; anaokulunda başlayıp, çocuğun yaşamı boyunca devam eden,  kendi özgün düşüncelerinin teknoloji ile birleştiği hareketin adıdır. Maker hareketi ile öğrenciler; evde, okulda, kısacası özgürce çalıştıkları her yerde ´kendin yap´ ilkesi ile sürekli hayal güçlerinin sınırlarını zorluyorlar,  üretmeye çalışıyorlar. Geleceğin teknolojisinin temellerini atıyorlar. Tüketen değil, üreten bir toplum olma yönünde başlattığımız; ‘Maker Eğitmen Eğitimi’ projesi ile 20 öğretmenimiz ve 5 idarecimiz eğitmen eğitimi alacaktır. Eğitim alan öğretmenlerimiz tarafından 1724 ilk ve ortaokul öğretmenimize eğitim verilecektir. Bu öğretmenler tarafından verilen eğitimle, 28981 öğrencinin ‘Maker Eğitimi’ alması sağlanacaktır. İlimiz için hayırlı olsun.” dedi.

26-09-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.