ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Bir OKA Projesi Daha Kabul Edildi

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan STEM  (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitici Eğitimi Projesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Bir OKA Projesi Daha Kabul Edildi

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK proje hakkında yaptığı açıklamada: “Günümüz  eğitim sisteminde öğrencilerin, üreten, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Çağın gereklilikleri ve teknolojideki gelişmelerle birlikte düşünen, sorgulayan, araştıran ve buluş yapabilen öğrencilere olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan STEM dünyada birçok ülke tarafından öğretim programlarına dahil edilmektedir. STEM eğitimi, teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlamaktadır. Yazılım ve kodlama başta olmak üzere  bu yeni eğitim programını il geneline yaygınlaştırmak için tüm öğretmenlerimizi  STEM hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak güncel gelişmelere yönelik projeler hazırlamaktayız. OKA Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında sunduğumuz Robotik ve Mekatronik  Sanayi Atölyeleri ön fizibilite raporunu tamamlamış bulunmaktayız. Bu rapor kapsamında BİLSEM‘e yeni bir bina yapacağız. Yine OKA Güdümlü Proje Desteği ile BİLSEM bünyemizde Robotik ve Mekatronik  Sanayi Atölyeleri kuracağız. Bu projemizin ön hazırlık toplantısını  27.07.2017 günü gerçekleştireceğiz.” dedi.

     STEM eğitici eğitimi  isteğe bağlı olarak Fen Bilimleri, Matematik, Bilgisayar, Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri başta olmak üzere 24´er kişilik 2 grup halinde toplam 48 öğretmenimize verilecektir. Eğitimler 40 + 40 toplam 80 saat olarak gerçekleşecektir.

     Bu eğitimi alan  öğretmenlerimiz de il genelinde  öğretmen ve öğrencilerimize STEM eğitimlerini verecektir.  

20-07-2017

 

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.