ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Deprem, Yangın ve İkaz-Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Deprem, Yangın ve İkaz-Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Deprem Yangın ve İkaz-Alarm Tatbikatı yapıldı. Tatbikat öncesinde Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri tarafından Müdürlüğümüz toplantı salonunda personelimize ‘’Yangınlar ve Korunma Yolları’’ hakkında seminer verildi.

Tatbikata İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN ve personelimiz katıldı. Tatbikat sonrasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN : “Doğal afet ve yangınlarla hangi durumda karşılaşacağımız belli değildir. Hiç olmayacakmış gibi soğukkanlı ama her an olacakmış gibi tedbirli ve bilinçli olmalıyız. Bu bağlamda tüm okullarımızda her yıl tatbikatlar yapılarak, öğrencilerimiz bilinçlendirilmeye çalışılmaktadır.’’ dedi. Katkılarını esirgemeyen Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personellerine teşekkür etti. 

Seminer akabinde siren sesiyle personel tahliye tatbikatı başladı. Tahliye olan tüm personel toplanma alanına gelerek İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yakılan ateş üzerinde uygulamalı olarak KKT yangın söndürme cihazlarının doğru kullanımı hakkında bilgilendirildi.

21-03-201921-03-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.