ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği İşbirliğiyle Seminer Düzenlendi.

Turgut Özal Konferans Salonunda düzenlenen "Otistik Çocuklarda Davranış Değiştirme ve Yeni Beceriler Kazandırma" seminere Valimiz Sayın Ahmet KARA ve davetliler katıldı. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği İşbirliğiyle Seminer Düzenlendi.

      Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine İNAL’ın açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Ali Rıza EKMEKYAPAR, seminerin verimli olmasını dileyerek emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

     Valimiz Sayın Ahmet KARA´da yaptığı konuşmada “Melek çocuklar olarak nitelendirdiği otistik çocukların annelerinin çocuklarına karşı yaptıkları bu önemli vazifelerinden dolayı her an ibadet ettiklerini söyledi. Konuşmasının devamın da, Kur’an-ı Kerimde ve hadislerde övülen bir işi yapıyorlar. Fedakarlıklarından dolayı kendilerini kutluyorum. Devlet olarak, yerel yönetimler olarak bizler her türlü desteği vermekle görevliyiz. Otistik çocuklara karşı ayrımcılık yapmak suçtur. Sizler gibi gönüllü kişi ve kuruluşların faaliyetleri çok önemlidir. Aslında bu çocuklar bizden alacaklıdırlar, borcumuzu ifa etmemiz gerekir” dedi.

      Konuşmasının ardından Valimiz Sayın Ahmet KARA Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi Koordinatörü Deniz YILMAZ’a plaket takdim etti.

      Seminerde Deniz YILMAZ tarafından; Otizmli çocuklara yeni beceri ve davranış kazandırma, otizmli çocuklarda görülen problem davranışlarla başa çıkma stratejileri ile ilgili açıklamalar yapıldı.

09-03-201609-03-201609-03-201609-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.