ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN İçin Anma Mesajı Yayımladı

İL MEM SARI, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN İçin Anma Mesajı Yayımladı

Çorum İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI mesajında şunları belirtti;

Batman 'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de karne dağıttıktan sonra evine giderken Belediye Başkanının aracına teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 23 yaşında şehit olan Şenay Aybüke Yalçın'ın şehadetinin üzerinden üç yıl geçti.

"Ben öğretmen oldum" dedin, göreve başladın. Daha 23 yaşında, sekiz aylık öğretmendin. Ama kalbi yıllara sığmayacak kadar sevgi dolu. Senin hayallerini yaşatacak, nice Aybükelere ışık oldun, örnek oldun.

Ülkemizi bölmeye ne iç ne de dış mihrakların gücü yetecek. Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ederken, Şehit Öğretmen kızımızın şehadetinin üçüncü yıldönümünde şehidimize Allah' tan rahmet, ailesine, sevdiklerine, öğrencilerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.