ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, Öğretmen Buluşmaları Kapsamında Çorum Merkez Liselerde Görev Yapan Öğretmenlerimiz İle e-Konferans Toplantısında Buluştu

İL MEM SARI, Öğretmen Buluşmaları Kapsamında Çorum Merkez Liselerde Görev Yapan Öğretmenlerimiz İle e-Konferans Toplantısında Buluştu

İL MEM SARI, Öğretmen Buluşmaları kapsamında Çorum Merkezde bulunan 30 ortaöğretim kurumlarında görev yapan 1148 öğretmenimiz ile 4 grup halinde e-konferans sistemi ile toplantı yaptı.

Yapılan toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, uzaktan eğitim süreci, telafi eğitimi, EBA' nın aktif kullanımı ve birçok konuda fikir alış verişinde bulunuldu.

Çorum'da öğrencilerin  %93'lük kısmının uzaktan eğitime katıldığını belirten SARI, çeşitli nedenlerden dolayı katılamayan öğrencilerin tespit edilerek bakanlığın belirleyeceği zaman ve kıstaslarda telafi eğitimlere tabi tutulmasını istedi.

Toplantıda YKS hakkında bilgilendirmelerde bulunan SARI; Özellikle 27-28 Hazirana kadar 12.sınıf öğrencilerine her öğretmenin ayrı bir ilgi göstermesi ve rehber öğretmenlerin öğrencilere sınav kaygısı, motivasyon konularında yardımcı olmalarını istedi.

SARI " İnsanların geleceğe dair ümitlerini yeşerten sizlersiniz. Bu ülkenin hayali gençleri nasıl yetiştirdiğinize bağlı. Pandemi süreci bizlere tüketen değil, üreten neslin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.  Hepinize bu süreçte göstermiş olduğunuz özverili çalışmalar ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum " dedi. Toplantı iyi dilek ve temennilerin ardından sonlandırıldı.

04-06-2020

04-06-202004-06-202004-06-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.