ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI' nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İL MEM SARI' nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

SARI yayımladığı mesajında; "Yeni nesiller yetiştirerek, toplumların şekillenmesinde daha güzel bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için büyük rol üstlenen, fedakârlıkların en büyüğünü sergileyen, ülkemizin idealleri için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimiz, en büyük hazinelerden de kıymetlidir.

Milli ve manevi değerlerimiz ile harmanlanmış, akla, bilime dayalı, eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bu uğurda çalışmak en büyük temel unsurumuzdur. Hz. Ali efendimiz " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum " sözüyle, insanlığın kurtuluş reçetesinin ilimle, okumakla, eğitimle olacağı mesajı verilmektedir. Ne mutlu ki bu kutlu görevde emek harcayan, alın teri ile çalışan, topluma yön veren, tüm öğretmenlerimize.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren kıymetli öğretmenlerimizin bu özel gününü paylaşmaktan da büyük bir mutluluk duymaktayım.  

Bu vesileyle sevgi, şefkat, hoşgörü ve fedakârlık mesleğinin mensubu olma ayrıcalığını yaşayan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutlar, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, Şehit öğretmenlerimiz ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.