ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI' nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İL MEM SARI' nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İL MEM SARI 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci döneminin bitmesi sebebiyle yayımladığı mesajında;

Sevgili öğrencilerimiz,  fedakâr öğretmenlerim ve kıymetli velilerimiz,

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle öğrencilerimizin heyecanına, sevincine sarılarak ve birlikte yan yana olamadan ortak olamadığımızdan dolayı büyük üzüntü yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler,  ülkemizin ümidi, yuvalarımızın mutluluk vesilesi ve milletimizin emaneti ve geleceğisiniz. Sizlere sadece büyük sorumluluklar yükleyerek asla çocukluğunuzu ihmal etmek istemiyoruz. Uzaktan eğitimde ekran başında çokça yoruldunuz, şimdi ara tatildesiniz, yaşınızın gereği neyden mutlu oluyorsunuz,  sınırlarınızı da belirleyerek doyasıya yaşayın. Sokağa çıkma saatlerinde yürüyüş yapın, kapalı ortamlara takılmayın, açık havada derin nefes alarak oksijen depolayın. Masal dinleyin, kitap okuyun, günlük tutun. Müdürlüğümüzün, Valiliğimizin destekleri ile başlattığı " Kitap Oku Geleceğine Dokun " sloganlı kitap okuma yarışmasına katılmanızı da mutlaka bekliyorum. Okumaktan ve yazmaktan asla ve asla uzak durmayın.

Değerli Öğretmenlerim,

Öncelikle hepinize gayretiniz ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Geleceğimizin sizlere emanet olduğunu biliyoruz. Sizlerin de bu bilinçle çalıştığınızı görüyoruz. Yüz yüze eğitimden daha zor olan uzaktan eğitim döneminin birinci yarısını ilimizde başarıyla ve yüksek katılımla bitirdik. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocuklarımızı geleceğe hazırlayan siz değerli meslektaşlarımın da gönlünce geçireceği bir ara tatil diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Çocuklarımızın sağlıklı, mutlu, başarılı, erdemli, saygılı olabilmeleri için salgın sürecinde bizimle birlikte hareket ettiğinizi, evinizi okul yaptığınızı biliyoruz ve bu düşünceyle sizleri en önemli paydaşımız olarak görüyoruz.

Ara tatile girdiğimiz bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımızı ve kıymetli velilerimizi kutluyor; ikinci dönemde okullarımızda yüz yüze eğitimde buluşmak ümidiyle iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.