ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI' nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İL MEM SARI' nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında;

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk Milleti'nin sarsılmaz azmi ve çelikten iradesi ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

     19 Mayıs, bir tarihin başlangıcıdır.

     19 Mayıs, bir umudun ilk adımıdır.

      Aziz milletimizin gösterdiği eşsiz bağımsızlık mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919'da Cumhuriyetimizin de ilk temelleri atılmıştır. Büyük Zafer'in ardından Atatürk, ülkemizin istikbalini Türk Gençliğine emanet etmiştir.

     Bu kutlu emanetin sorumluluğunu üstlenen gençlerimiz, milli değerlerine tarih ve kültürüne sahip çıkarak, çağın gerektirdiği engin bilgi ve beceriler ile donanarak ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacaktır. Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilen bu anlamlı gün yarının teminatı olan gençlerimize daima ışık tutacaktır.

     Bu duygu ve düşüncelerle; bütün vatandaşlarımızın, öncelikle de Sevgili Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı´nın bütün kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yad ediyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.