ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI ' nın 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü Mesajı

İL MEM SARI ' nın 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü Mesajı

     SARI, yaptığı açıklamada " Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın adıdır.

    Çanakkale; Büyük Türk Milletinin tarihin her anında, vatan aşkıyla ölüme koşan kahramanların yazdığı destandır. Bizlerde bu bilinçle, bu mukaddes güzel yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

     Bugün bağımsız bir Türkiye' de yaşamamızı sağlayan, Kahraman Mehmetçiklerimizi, vatan aşkı ile yanıp şehit düşmüş ecdadımızı ve bugün milletin bekası ve huzuru için can vermiş olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.