ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, İlimiz İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Lise Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi

İL MEM SARI, İlimiz İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Lise Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi

           İL MEM SARI başkanlığında, ilimiz İmam Hatip Ortaokul ve İmam Hatip Liseleri Müdürleri ile e-konferans yoluyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, 12. Sınıflara yönelik YKS' de çıkacak konulara ilişkin EBA canlı derslerin planlanarak etkin yapılması, diğer sınıflarda da iletişim kanalları kullanılarak derslerinin takip edilmesi, öğrencilerin moral ve motivasyonunu desteklenmesi, Her sınıfın Bir Yetimi Var projesi gibi konularda değerlendirmelerde bulunuldu.

           SARI müdürlere hitaben " Öğretmenlik mesleği diğer meslek gruplarında olmayan bir aşk ve gönüllülük ile yaşar. Bizlere bu süreçte düşen en büyük vazife aktif rol alacağız, öğrencilerimiz ile sürekli iletişim halinde olacağız. Müdürlüğümüzce sürecin iyi yönetilmesi, etkinliklere kolayca ulaşılması için YouTube kanalımızı aktif hale getirdik. Güncel birçok videoya öğretmen ve öğrencilerimiz burada ulaşabilir. Öğretmenlerimiz ile uzaktan e-konferans yolu ile sizler de toplantılar yapın, onların her zaman yanında bulunun" dedi.

           Yaşanılan salgından dolayı KIZILAY 'ın kan bağışı noktasında sıkıntılar yaşadığını, eğitim camiasından kan bağışına özellikle bu aralar daha çok destek vermeleri gerektiğini, öğrencilerimizin internet erimine sahip olup olmadıkları konusunda inceleme yapmalarını belirten SARI ayrıca; Okulların 1 Haziranda açılacakmış gibi hazırlık yapmalarını, tüm temizlik işlemlerini büyük bir hassasiyetle yürütmelerini, hafızlık başvuruları için büyük gayret gösterip çalışmaları artırmalarını belirtti.

          İL MEM SARI ' nın açıklamalarından sonra okul müdürlerine söz hakkı verilerek, karşılıklı fikir alış verişi ve genel değerlendirmelerde bulunuldu. SARI, toplantıya katılan tüm okul müdürlerine teşekkür ederek toplantı sona erdi.

06-05-202006-05-202006-05-202006-05-202006-05-202006-05-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.