ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, İlimiz İlkokul Müdürleri İle Telekonferans Toplantısı Gerçekleştirdi

İL MEM SARI, İlimiz İlkokul Müdürleri İle Telekonferans Toplantısı Gerçekleştirdi

     İL MEM SARI başkanlığında, 29 -30 Nisan tarihlerinde iki oturum olarak ilimizdeki tüm ilkokul müdürleri ile telekonferans yolu ile toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda yaşanan son gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alındı. Yapılan toplantıda İL MEM SARI, EBA' nın aktif olarak kullanılması, öğretmenlerimizin diğer sınıflar için de açılan canlı derse büyük bir özveri göstermelerini ve bu süreçte öğretmenin veli-öğrenci yönlendirmesi konusunda aktif rol oynaması özellikle rehber öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

     SARI ayrıca " Bizlere emanet olan şehit çocukları, yetimlerimiz ve gazi yakını öğrencilerimize özel ilgi göstermenizi rica ediyorum. Dezavantajlı bölgelerin ve öğrencilerin tespit edilmesi ve buna gör de bir yol haritası çizmemiz gerekiyor. Hiçbir öğrenciyi bu süreçte ziyan edecek lüksümüz yoktur. Öğretmenlerimiz öğrencileri ile sürekli iletişim halinde olarak onlara moral ve motivasyon konusunda yardımcı olacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu. Toplantıda 1. ve 2.sınıf öğrencilerine de özel ilgi gösterilmesi, bunların öğretmenleri tarafından düzenli takip edilip okuma-yazma etkinliklerinden geri kalmamasının sağlanması, EBA kullanımında internet erişimi olmayan öğrencilerin belirlenmesi ve telafi eğitiminin planlanması konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

30-04-202030-04-202030-04-202030-04-202030-04-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.