ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, İl Geneli Ortaokul Müdürleri İle Telekonferans Yoluyla Toplantı Gerçekleştirdi

İL MEM SARI, İl Geneli Ortaokul Müdürleri İle Telekonferans Yoluyla Toplantı Gerçekleştirdi

          İL MEM SARI başkanlığında İlimiz ortaokul müdürleri ile genel değerlendirme toplantısı yapıldı. Koronavirüs sebebiyle, eğitimde yaşanan değişikler gündem maddelerinin ana başlığını oluşturdu. SARI uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendirerek , Bakanlığımızın uzaktan eğitim platformu olan EBA ' yı kullanarak sıkıntı yaşamamalarını istedi. SARI okul müdürlerinden, öğretmenlerimizin EBA' da aktif sorumluluk üstlenmesi, öğrencilerin ödevlendirilmesi, etkinlikler hazırlanması konusunda gerekli yönlendirmelerde bulunmalarını istedi. Veliler ile sürekli iletişim halinde olmalarını, bu süreçte evin okul olduğu, bu konuda da en büyük yardımcılarının aile ebeveynleri olduğunu hatırlattı. SARI konuşmasının devamında" Öğrencilere sürekli ders anlatmanın değil de onlara bu süreçte destek olmanız, motivasyonlarını artırmanız bizlerin birinci amacı olmalı. Özellikle 8.sınıf öğrencilerimize yaklaşan sınav zamanında onlara daha çok destek olun, rehberlik faaliyetlerinde azami özeni gösterin. 22 veya 24 nisanda 8.sınıflara online sınav yapacağız. Biliyorsunuz ki devletimiz bu süreçte ne ek ders ne de maaş yönünden öğretmenlerimizi sıkıntıya sokacak bir durumla karşı karşıya bırakmamıştır. Sizler de takdir edersiniz ki bizim meslek gönlünü vermeden olmaz. Gönlünüzü öğrencilere verin, bu süreçte özellikle varsa yetim, öksüz, şehit ve gazi yakını öğrencilerimiz özenle ilgilenelim, eksikliklerini giderelim. Müdürlüğümüzün başlattığı projeyle öğrencilerimiz için okul kütüphaneleri ve sınıf kitaplıklarından faydalanılması önemlidir. Rehber öğretmenlerimizi bu sürece daha aktif yerleştirmek, öğrencilerimizin yararına olacağının kanaatindeyim " açıklamalarında bulundu.

     Yaklaşan 23 Nisan Bayramı ile ilgili etkinliklerinde yapılacaklar konuşulduktan sonra İL MEM SARI, etrafınızdaki örnek uygulamaları birbirimizle paylaşarak yaygınlaştıralım. Okullarda en az bir idareci bulunarak hırsızlığa karşı tedbirli olalım. Yaşanan bu zorluklara rağmen çalışmalarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, sosyal mesafenizi koruyun, kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın , dedi.

16-04-202016-04-202016-04-202016-04-202016-04-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.