ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI 'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İL MEM SARI 'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İL MEM SARI '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla yayımladığı mesajında;

"Engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek sosyal sorumluluğun gereğidir.

Toplumsal hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, güçlükleri aşmada onlara moral ve destek vermek, üretken ve mutlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, Devlet'in yanı sıra vatandaşlarımızın katkısını ve desteğini gerektirmektedir. Engelli olmak sorun değil, engelliye engel olmak sorundur.

Bir sınanmadan ibaret olan dünya hayatında, hastalıklar, genetik ve çevresel faktörler, doğal afetler, savaşlar, kazalar gibi farklı sebeplerle gerçekleşen engellilik durumunun, insanın değerini ve onurunu değiştirmez. Hepimizin de birer engelli adayı olduğumuzu asla unutmamak gerekir. Yüce dinimiz İslam, engellilere yaklaşım konusunda da adalet ve hassasiyeti emretmektedir.

En büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirten SARI " Yunus Emre'nin dediği gibi ' Yaradılanı severim Yaradan' dan ötürü'. Engelli vatandaşlarımızın yaşama sıkı sıkıya bağlanmaları ve güçlüklere direnebilmeleri için herkesi engelli vatandaşlarımıza destek olmaya ve yürütülen çalışmalara katkıda bulunmaya çağırıyor ve bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum' dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.