ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI Başkanlığında Okul Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Ekipleri Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI Başkanlığında Okul Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Ekipleri Toplantısı Gerçekleştirildi

    İL MEM SARI başkanlığında, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Tahir DEMİR ve yetkililer ile Okul Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Ekipleri toplantısı gerçekleştirildi.

    İL MEM SARI " Çok farklı ve herkesi derinden etkileyen bir süreci beraber yaşamaktayız. Bu süreçte özellikle okul psikososyal koruma, önleme ve Krize müdahale hizmetleri il ekipleri olarak yapılan ve yapılacak çalışmaları değerlendirmek için buradayız" diyerek açıklamasının devamında, okul psikososyal koruma, önleme ve Krize müdahale hizmetleri ekiplerinin etkin bir çalışma yapmalarının çok önemli olduğunu, belirtti.

   Toplantıda pandemi, göç, terör, doğal afet, cinsel ve duygusal istismar süreçleri noktasında rehberlik öğretmenlerinin eğitimleri, eğitim ortamında okul iklimini olumlu hale getirmek, sınıf yönetimini etkin kılmak ve öğretmen gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri tarafından, Çorum RAM'da psikososyal müdahale danışma hattı oluşturulduğu, bunun yanında sosyal medya hesabı oluşturularak öğrenci ve velilere yönelik yapılan çalışmaların buradan paylaşıldığı belirtildi.

   Öğrenci ve velilere pandemi sürecindeki psikolojik travmalarının değerlendirilmesinde; elde edilen verilerle ilerleyen dönemlerde örgün eğitime devam edecek öğrencileri anlamak, süreç sonunda destek çalışmalarını planlayabilmek amacıyla araştırma yapıldığı ve yapılan araştırmanın rehberlik servislerine güç kattığı konusunda fikir birliğine varıldı.

     İL MEM SARI, toplantıya katılan herkesse teşekkür ederek, dilek ve temenniler ile son buldu.

16-05-202016-05-202016-05-202016-05-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.