ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ının 100.yılı Kutlama Mesajı Yayımladı

İL MEM SARI, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ının 100.yılı Kutlama  Mesajı Yayımladı

Kıymetli Çocuklarımız,

Tam 100 sene önce bugün 23 Nisan 1920' de Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları TBMM'yi Ulus'ta Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kıldıkları Cuma Namazı sonrası dualarla açtılar.

Türk Milletinin temsil yeri olan TBMM 'nin açıldığı bu kutlu günü de, Milli Egemenlik Bayramı olarak ilan ettiler. Bu milletin, çocuklarla yüceleceğini bilerek, bugünü siz çocuklarımıza da hediye etmişlerdir. Bu sebeple 23 Nisanı hep birlikte Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak her yıl coşkuyla ve gururla kutlamaktayız.

Geleceğimiz, değerli yavrularımız,

Sizler yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır kılacaksınız.  Bunun için unutmamanız gerekenler var. Dürüst olmayı, çalışkan olmayı, vatan sevgisini, bayrak sevgisini, barışı, kardeşliği, birlik olmayı, beraber yaşamayı, onurlu olmayı bileceksiniz. Kurtuluş savaşını nedir bileceksiniz. Çanakkale'yi, Seyit Onbaşıyı, Dumlupınar'ı, Büyük Taarruzu bileceksiniz. 19 Mayıs ne demek, Samsun ne demek bileceksiniz. Erzurum, Amasya, Sivas'ı bileceksiniz. 29 Ekim, 23 Nisan nedir bileceksiniz. Bileceksiniz ki geleceğe yön vereceksiniz.

Devletimiz ve milletimiz bugün 100 yıl öncesine göre çok daha güçlüdür, kuvvetlidir. İnşallah sizler sayesinde bundan 100 yıl sonra da bugünkünden daha güçlü ve kuvvetli olacaktır. Çünkü sizler, her biriniz, zekânızla, yeteneğinizle, bilek gücünüzle, iman gücünüzle, atalarımızın bize bıraktığı, bizim de sizlere bırakacağımız bu şanlı emaneti bizden çok daha ileri taşıyacaksınız. Unutmayın ki, muhtaç olduğunuz kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Sevgili Çocuklar,

Bu topraklarda kıyamete kadar şanlı bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması duası ile hepinizi sevgiyle, muhabbetle kucaklıyor, umutla bakan gözlerinizden öpüyorum. Bayramınız kutlu olsun.

Yakup SARI

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.