ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MEM SARI, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı Yayımladı

İL MEM SARI, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı Yayımladı

SARI, yayınladığı mesajda: "İlimizde 32 Anaokulunda  7061 okul öncesi, 183 ilkokulda 27421, 153 ortaokulda 29547, 105 orta öğretimde 26448 olmak üzere toplam 90.477 öğrencimiz, 783 idarecimiz, 7182 öğretmenimiz ve kıymetli velilerimiz ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Sevgili Gençler,

Ne yazık ki bu sene karne heyecanını sanal olarak yaşayacağız. Sizlere sarılamama, hele o yüzünüzdeki gülümsemeleri görememek büyük bir kayıp. İnşallah doyasıya sarılacağımız günler de gelecektir.

Tüm dünyayı ve ülkemizi esir alan Yeni Tip Koranavirüs salgını sebebi ile yüz yüze eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulunun aldığı karar ile yerini uzaktan eğitime bıraktı. Bu süreçte Türkiye olarak uzaktan eğitimde EBA ile büyük işler başardık ve başarmaya devam edeceğiz.

Şunun farkındayım elbet; çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Fakat tatilde her zaman dikkat edeceğiniz şu kuralları unutmayın. Temizlik, sosyal mesafe ve maske. Bol bol dinlenin ve çokça okuyun, yazın, çizin ve anlatın.

Değerli meslektaşlarım,

           Eğitim ve öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için diğer yıllardan farklı olarak pandemiden kaynaklı üstün gayret ve çabalarınızdan hepinizi ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir. Bu süreçte, öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, onları duygudaşlık, açık fikirlilik ve kardeşlik değerleriyle donanımlı kılmaya yönelik çabanız bizlerin en büyük sermayesidir. 

Vefa gruplarında görev alarak okulun dört duvardan ibaret olmadığını, öğretmenin toplumdaki vazgeçilmez değerini bir kez daha göstermiş oldunuz.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımız ve ilgili kurumlarımız için cerrahi maske, koruyucu siper maske ve daha birçok malzeme üreten Bilsem, Halk Eğitim Merkezlerimiz ve Meslek Liselerimiz iyi ki varsınız. Sizinle gururlandık, sizinle geleceğe daha aydınlık bakar olduk. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer veliler,

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız; onlar için ne kadar çok çalışsak hep bir yetersizlik duygusu kaplar içimizi. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu yakından biliyoruz. Uzaktan eğitim döneminde tüm imkânlarınızı zorlayarak onlara hep destek çıktınız. Her evi bir okul yaptınız. Bize her türlü konuda destek çıkan tüm velilerimize teşekkür ediyorum.

20 Haziran tarihinde LGS, 27-28 Haziran tarihlerinde YKS 'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşünceler ile öğrencilerimizin cıvıltıları, kahkahaları ve gülümsemeleri ile buluşacağımız yeni eğitim öğretim yılına ulaşmak dileğiyle, iyi tatiller, dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.