ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” Kapsamında Okullarımızda Çalışma Yapılıyor

      Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığında yürütülen ”İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” kapsamında Çorum’da bulunan Proje Ekibi çalışmalarına başladı.
“İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” Kapsamında Okullarımızda Çalışma Yapılıyor

      Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda öğretmenlere yönelik yapılan seminer ile başlayan proje açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Günümüzde çevre sorunları herkesi etkiliyor. Önemli olan hasta olmadan çaresine bakmaktır. Öncelikle kaynaklarımızı dikkatli kullanmalıyız. Ülkemizde su kaynakları kısıtlı olmasına rağmen suyu israf ediyoruz. Halbuki dinimiz abdest alırken bile israf etmeyin diyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığında yürütülen  “İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesinde” Çorum’un da yer alması bizi memnun etti. Projenin öğrencilerimize farkındalık kazandırma noktasında çok şey katacağına inanıyor, katılımcılara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

      Proje koordinatörü Doç. Dr. Mükerrem ŞAHİN’de yaptığı konuşmada; projenin işleyişi, geliştirdikleri materyaller ve planladıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi: “1. Etap ta 18 ilde çalışma yapacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığında hazırlanan ”İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” ile tüketim alışkanlıklarımızı değiştirerek toplumsal farkındalık oluşturmak amacındayız. Bu kapsamda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden akademisyen arkadaşlarla birlikte buradayız. İki gün sürecek çalışmada, ilk gün 12 okuldan toplamda 80 öğretmene proje yürütücüleri tarafından “İklim Değişikliği ve Uyum” konulu eğitim semineri verilecek. Daha sonra belirlenen anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerimizden üçer okulda öğrencilerimize yönelik pedagojik sunum yapılacaktır. ‘Siz De İklim İçin Değişin’ sloganıyla iklim değişikliği konusunda farkındalık geliştirmeye katkı sağlamak sorumluluğu ile sizlere geldik. Katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Bey’e ve siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

02-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.