ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem Destekleme Kursları ile İlgili Planlama Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi gereğince, İlimizde bu kapsamda öğrenci taleplerine göre açılacak kurslar, kurslarda okutulacakderslere ilişkin planlama toplantısı yapıldı.
İkinci Dönem Destekleme Kursları ile İlgili Planlama Toplantısı Yapıldı.

Toplantı, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK başkanlığında; Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Hayat boyu Öğrenme Şube Müdürü Erhan YAŞAR, Komisyon Üyeleri, Ortaokul, Ortaöğretim ve Kurum müdürlerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürü Erhan YAŞAR, Destekleme ve Yetiştirme kursları ve Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında proje okulu olan okul müdürlerimize gerekli açıklamalar yaparak bilgilendirdiler.

İlimizdeki Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılacak kurs merkezi sayımız Ortaokullarda 26 ve Liselerde 16 olmak üzere toplam 42 adet okul belirlenmiştir. Toplantıda ayrıca, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında proje okulu sayımız merkez ilçemizde 35 ve diğer ilçelerde 52 adet olmak üzere toplam 87’ye yükselmesiyle geçen yıla oranla artışın olduğu gözlemlenmiştir.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.