ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

III. “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” Başlıyor

     İl Milli Müdürlüğümüzün Unilook Türkiye işbirliğiyle 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlediği III. "Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri" etkinliği kapsamında  öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşacak.
III. “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” Başlıyor

      Bu sene üçüncüsü düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri”  hakkında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Bakanlığımız  tarafından açıklanan ‘2023 Vizyon Belgesi’ kapsamında Çorum’da eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katılmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur.

     Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına ilimizde üçüncü kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri  üniversite temsilcileri ile buluşacaklar.

    Etkinlik kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rehberlik Araştırma Merkezimiz rehber öğretmenleri, öğrencilerimize ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklar. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı  ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ etkinliğimize bekliyorum.” dedi.

     Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte  öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında ilimizde görev yapan rehber öğretmenlerimize seminer düzenlenecektir.

     III. “Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri” etkinliği 19 Kasım Pazartesi saat 10.30’da Anitta Otelde açılış töreni ile başlayacak ve 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacaktır.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.