ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri Başlıyor

     Çorum İl Milli Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde 13-14 Kasım’da düzenlenecek olan II. “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliği kapsamında  öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşacak.
II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri  Başlıyor

     “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri”  hakkında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “ 4 yıldır uygulamakta olduğumuz ÇEKAP (Çorum’da Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi) ile eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte ÇEKAP kapsamında yaptığımız çalışmalardan biridir. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katılmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur.

     Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına böyle bir organizasyona imza attık. İlimizde ikinci kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri gerçek muhatapları yani üniversite temsilcileri ile buluşarak kafalarındaki sorulara çözüm bulacaklardır.

     Etkinlik kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak açacağımız stantta rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklardır. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı  ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ etkinliğimize bekliyorum.” dedi.

     Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte  öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında ilimizde görev yapan rehber öğretmenlerimize seminer düzenlenecektir.

     II. “Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri” etkinliği 13-14 Kasım Pazartesi saat 10.30’da Anitta otelde açılış töreni ile başlayacak ve 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacaktır.

 

Etkinliğe katılacak üniversiteler:  

Abdullah Gül Üniversitesi

Adnan Menderes Üniversitesi

Bozok Üniversitesi

Düzce Üniversitesi

Lefke Avrupa Üniversitesi

İstanbul Arel Üniversitesi          

İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Okan Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi     

Konya Karatay Üniversitesi

Şişli Meslek Yüksekokulu

TOBB    Üniversitesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi    

Doğu Akdeniz Üniversitesi 

İstanbul Ayvansaray Ünivesitesi           

 
10-11-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.