ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHL Meslek Dersleri ile Arapça Öğretmenlerimizin Zümre Öğretmenler Toplantısı Gerçekleştirildi

İHL Meslek Dersleri ile Arapça Öğretmenlerimizin Zümre Öğretmenler Toplantısı Gerçekleştirildi

İL MEM SARI başkanlığında, ilimiz merkez ve ilçelerin tamamını kapsayan zümre öğretmenler toplantıları kapsamında 21.grup İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri ile Arapça öğretmenlerimizin katılımları ile zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, uzaktan eğitim süreci ve İmam Hatip Liselerinde yürütülen projeler, EBA TV'nin aktif kullanımı gibi birçok konuda değerlendirmelerde bulunuldu.

SARI, pandemi süreci ile hayatımızda önemli bir yere sahip olmaya başlayan Uzaktan Eğitim Sisteminin oturmaya başladığını ancak yine de yüz yüze eğitimin yerini tutmadığını söyledi. Dolayısıyla da millet olarak kurallara uyulduğunda yüz yüze eğitime kısa süre içerisinde geçilebileceğini belirtti. SARI ayrıca EBA'daki kazanımlarla dersin kazanımlarının paralel gitmesi ve Eba TV ile programların çakışmaması gerektiğinin altını çizdi.

Öğretmenlerimiz söz alarak fikir ve görüşlerini, bu süreçte yaptıkları etkinliklerden bahsederek, dilek ve temennilerini aktardılar.

İL MEM SARI, mesleğine gönülden bağlı olan tüm öğretmenlerimize teşekkür edip, çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıya son verildi.

05-01-202105-01-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.