ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB-OSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT TAKIMI 'ÇOROBOT' TEKNOFEST 2021 SANAYİDE DİJİTAL TEKNOLOJİLER KATEGORİSİNDE FİNALLERDE YARIŞACAK

TOBB-OSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT TAKIMI 'ÇOROBOT' TEKNOFEST 2021 SANAYİDE DİJİTAL TEKNOLOJİLER KATEGORİSİNDE FİNALLERDE YARIŞACAK

TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizden oluşan "ÇOROBOT" robot takımı TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları kapsamında "Sanayide Dijital Teknolojiler" kategorisinde finale kaldı.

 Yarışma hakkında bilgi veren Proje Danışmanı Makine Tek. Alan Şefi Hacı Recep SEYİS: "Yarışma fabrika iç lojistiğinde veya depolarda kullanılabilecek kendisine atanmış yollarda hareket edip, belirli yükleri noktadan noktaya taşıyan elle kontrol ile veya otonom çalışan bir güdümlü robot yapılması hedeflenmektedir. Robotlar manyetik bant takibi yapabilen, gerektiğinde uzaktan kontrol ve diğer kontrol cihazları ile kontrol edilebilen güdümlü robotlar olarak tasarlandı ve yarışma esnasında hiçbir dış kontrol veya müdahale olmaksızın verilen görevleri yerine getirebilecektir."  dedi.

Robotun tasarımını tamamlayan takım, robotlarına 19 AT 25 plakası taktılar. Plakadaki 19 ilimizi, AT akıllı taşımacılığı 25 ise robotun kaldıracağı yükü temsil etmektedir.

21 - 26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan yarışmaya finalist olarak katılacak takım Mak. Tek. Alan Şefi Hacı Recep SEYİS'in rehberliğinde 11 öğrenciden oluşmaktadır.

 

·        M.Emin SARIOĞLU(Takım Kaptanı )

·        İsmet KARAPAPAK  (Elektrik -Elektronik )

·        Ceyhun KILIÇARSLAN (Elektrik- Elektronik )

·        Emrullah DEMİREL  (Elektrik- Elektronik )

·        Furkan TORUN ( Makine , Tasarım )

·        A. Emir KARAMEMİŞ ( Makine , Tasarım )

·        Özgür ÖZDUYUCU ( Makine , Tasarım ,Yazılım)

·        Enes DEMİRTAŞ ( Makine , Tasarım ,Yazılım)

·        Mustafa ÇELİK ( Mekanik Montaj )

·        Kemal ÇELİK  ( Mekanik Montaj )

·        Ahmet KÜLAHÇI ( Mekanik Montaj )

22-09-202122-09-202122-09-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.