ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN Aday Öğretmenlere Konuştu.

      Aday öğretmen yetiştirme süreci bilgilendirme programı kapsamında Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Reha Metin ALKAN İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda aday öğretmenlere hitap etti.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN Aday Öğretmenlere Konuştu.

      Sayın ALKAN konuşmasında: “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile çok sayıda ortak proje yapıyoruz. Bu konudaki çalışma ve gayretlerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü takdir ediyorum.” dedi.

      Konuşmasının devamında aday öğretmenlere tecrübelerini aktaran Sayın ALKAN: “Günümüzde sizlerin yetiştirdiği öğrenciler üniversiteleri, üniversitelerdeki hocaları araştırıyor. Çift ana dalları var mı ,  yurt dışı programları var mı, üniversitenin bulunduğu şehir bana ne sunuyor? diye soruyor. Yurttan okula, okuldan yurda giden öğrenci profili artık yok. Standart eğitim anlayışı değişti. Günümüzün şartları değişti. X, Y, Z kuşağı dediğimiz bir nesille karşı karşıyayız. Sizler Z kuşağına hitap ediyorsunuz. Z kuşağının ihtiyaçlarını, taleplerini bilerek onlara cevap vermek durumundayız. Öğrencilerimiz iyi motive edilirlerse yapamayacakları şey yok. Okullarımızdaki Tubitak projelerinde bunu görüyoruz. Çocuklarımıza değer verirsek, onlara elimizi uzatırsak çok daha iyi sonuçlar alırız.  Onlara iyi rehberlik yapmalıyız. İnsan sevdiği işi yaparsa yorulmaz. Saygınlığı olan bir mesleğimiz var. İnsanımıza katma değer vermeliyiz. Güzel işler yaparak güzel anılmalıyız. Görev yaptığınız yerlerde üniversitelerle birlikte çalışmalarınızı sürdürün. Üniversiteler sizin ortaklarınız olsun.” dedi.

      Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Reha Metin ALKAN konuşmasının sonunda: “Beni sabırla dinlediğiniz için sizlere ve bu  buluşmaya vesile olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.